SIMETRIJA


TEORIJA.Sugaišite 10min. tam, kam kiti sugaišta metų metus.

KODĖL SKAITYTI TOLIAU?


Jauku, ramu, saugu - tokio rezultato siekiate, tačiau be abejo žinote tą jausmą, kai apsižvalgote ir jaučiate, kad kažkas netaip, kažko trūksta arba kažko per daug... Būtent tą nusivylimo akimirką susimąstote, kad gal jau laikas pasisamdyti ar bent pasikonsultuoti su interjero dizaineriu - kad profesionalas pridėtų savo ranką ir sudėliotų viską kaip reikia. Ką gi, netrukus jau žinosite kur tą ranką reikia pridėti.

KAIP PRITAIKYSIU PRAKTIŠKAI?


 • Profesionalus ervės suvokimas,
 • Mokėsite subalansuoti bet kurią namų erdvę.
 • Pastebėsite klaidas ir mokėsite jas pataisyti.

INTERJERO PAMOKOS. PAGRINDAI.


SIMETRIJA YRA GALINGA JĖGA


Simetriškoje erdvėje jaučiamės gerai, ramiai, saugiai. Simetrijos pasąmoningai ieškome visur ir visada. Klasika ir simetrija – neastkiriamos. Simetrija – tai harmonija, tvarka, ramybė, aiškumas. Ir taip toliau, ir panašiai liejasi susižavėjimo žodžiai simetrijai.

Simetrijos nauda interjerui tokia akivaizdi. Akimirksniu pastebime arba tiksiau pajuntame  simetrijos galią. Vis dėl to nepaisant tokio aiškaus žinojimo – pakelkite akis ir apsidairykite savo aplinkoje. Garantuoju rasite progų sužibėti. Tiesa?

Kai baigsite skaityti galėsite iš karto pakeisti bent kelias namų erdves panaudodami šias naujas, o gal primirštas arba iki šiol tik nuojauta buvusias žinias ir nustebinti save, namiškius ir draugus dizaineriška akimi.


Daugiau pavyzdžių : pinterest albume 


PIRMA DALIS


PAPRASTOJI SIMETRIJA


Tai kuo tikslesnė veidrodinė simetrija. Žinote tą jausmą, kai iš pradžių lyg ir norite viską daryti tvarkingai, o paskui imate galvoti kaip čia geriau pastumdžius, padėliojus, pasukiojus tarsi, na – bus meniškiau – nieko nedarykite. Sudėkite tvarkingai ir bus paprastoji simetrija – ji yra Jumyse. Tokią simetriją sukurti gali absoliučiai kiekvienas. Jūsų vidinė simetrija visada šaukiasi į laisvę – nori sugulti knygomis ant lentynos, susigrupuoti pagalvėlėmis ant sofos, išdidžiai išsitiesti juostomis ant jūsų namų sienos. Tiesiog viską pirkite poromis ar po tris. Paprasta, tiesa? Tokia simetrija visada atrodo įspūdingai ir jokių kūrybinių kančių. Tai klasiška ir efektinga kaip panteono kolonos. Būtinai pabandykite – liksite sužavėti.

 • tiksli, oficiali, monumentali, archtektūriška
 • visada įspūdinga, visada klasiška
 • įrėminkite sofą / fotelį / lovą dviem / staliukais / šviestuvais

Yra dar keletas būdų simetrijai suteikti papildomų potepių vertų Jūsų asmenybės, taigi skaitykite toliau.


ANTRA DALIS


DAILIOJI SIMETRIJA


Taip, terminus galvoju pati. Jie nėra mokslininkų patvirtinti, bet man tinka. Dabar kai jau visiškai išlaisvinome savo vidinę simetriją, įvedėme simetrišką tvarką keliose erdvėse, pilnais plaučiais užuodžiame simetrija visur ir visada  ir atsikratėme bet kokio noro meniškai padėlioti … teks grįžti prie to padėliojimo. Taip, teisingai išgirdote. Atsiprašau, bet taisykles laužyti ir interpretuoti gali tik tie, kas tas taisykles žino tiesiog puikiai. Dabar tobula simetrija bus jūsų balanso matas, bet ne tikslas. Pakeiskite smulkias detales, nepamesdami iš akių balanso ir simetriško vaizdo. Pridėkite ar atimkite tiek, kad vis dar dominuotų simetija. Jei pakeistite par daug Jūsų vidinė simetrija duos Jums ženklą – ir jūs jį išgirsite, nes jau matote kitaip.

 • 2 vienodus keiskite į 2 skirtingus, bet panašius spalva ar medžiaga.
 • 2 vienodus keiskite į 1 stambų ir smulkių grupę.
 • vienoje pusėje pridėkite gyvų gėlių, augalų
 • paveikslų grupę formokite laisvai, bet išlaikykite menamus išorinius rėmus
 • vienodus stalinius švietuvus keiskite į stalinį ir toršetą

Daugiau pavyzdžių : pinterest albume 


Jei jaučiate, kad Jūsų drąsa auga ir norėtumėte eiti dar toliau – jums skirta sekanti dalis. Jei jaučiate, kad tai pats tas ir labiau tolti nuo simetrijos nenorite, pereikite prie praktinių užduočių apačioje. Juk to čia ir susirinkome – sukurti savo svajonių namus.

Daugiau pavyzdžių : pinterest albume 


TREČIA DALIS


PROFESIONALIOJI SIMETRIJA


Ši dalis ne iš lengvųjų ir ne kiekvienam. Bet pabandom. Dabar trumpam pamirškite simetriją.  Galvokite apie balansą, kurį lengvai toldami nuo paprastosios simetrijos jau apčiupinėjote dailiojoje. Taigi tas balansas ir  bus jūsų kelrodė žvaigždė. Dar labiau tolkite nuo idealių atspindžių. Daug toliau.  Balansuokite svoriais, spalvomis, formomis, net idėjomis! Taip! Tuo ir skiriasi profesionalas, nuo mėgėjo. Bet, ju dar nei vienas negimė interjero dizaino profesionalu. Jaukinkitės šią idėją ir kurkite itin originalius, charizmatiškus namus.  Tačiau visą laiką bent vienos akies nenuleisdami nuo simetrijos ir abiem rankom tvirtai laikydami tobulai balansuojančias svarstykles pilnas naujų formų, spalvų, medžiagų, spalvų ir idėjų.

 • balansas, balansas, balansuoti:)
 • viena spalva balansuoti su kita
 • balansuoti gali skirtingi dyžiai, jei svoris yra panašus
 • svarstyklėse eksperimentuokite su: didelis – ryškus, margas – blizgus, minštas – lenktas
 • balansą išlaikyti padeda ir subtili tema/idėja. Bet neperlenkite.

BONUS PASTEBĖJIMAS:  Simetrija idealiai tinka klasikiniams namams. Kuo toliau nuo veidrodinės simetrijos tuo labiau tolsite nuo klasikos, tačiau čia Jūsų laukia skandinaviškas, minimalistinis ar eklektiškas stilius. Jie visi myli jei ne simetriją tai garantuotai myli balansą. Su juo taip pat esate pažįstami. 

 

SUPER BONUS PATARIMAS:  Kad ir ko būtumėt pridirbę, nėra nieko ko nepataisytų simetrija. Jei Jūsų namuose ekletika jau tiesiog neperžengiama ir jaučiate įtampą – pasitelkite simetriją.

Simetrija padės Jums suvaldyti bet kokią netvarką. Trust me

 

PERTRAUKA!


Šauniai padirbėjome. O dabar metas pailsėti. Kol ilsitės – pasimankštinkite. Atsistokite ir apeikite namus. Ką matote vos atidarę pagrindines duris, koks vaizdas pasitinka Jūsų svečius? Pasižvalgykite po knygų lentynas. Simetrija?  Kokių turite šviestuvų? Baldų išdėstymas, paviekslai, augalai? Jie padeda ir trugdo kurti simetriją? Tiesiog pasidairykite kurio kampelio imsitės pirmiausia. Manau yra nuo ko pradėti. Netrukus imsimės praktinių užduočių. Užsikaiskite kavos.

Taip pat galite peržiūrėti atrinktus produktus padėsiančius kurti simetriją >

Jokios žinios nebus vertos nei vienos akimirkos Jūsų laiko,jei jos nebus pritaikytos.

PRAKTINĖS UŽDUOTYS: SIMETRIJA