Kiek audinio reikės užuolaidoms? Daugelis matuoja neteisingai.


Situacija


Atėjo metas puošti namus. Užuolaidos. Atrodo paprasta - nusiperki audinį, karnizą, pakabini tą, aną ir voilà! Bet kai pradedi rinktis audinį, supranti, kad net nenutuoki, o kiek gi jo reikės?

Ką sužinosite šiame įraše?


Kokio ilgio audinio reikės jūsų užuolaidomsKokio pločio audinio reikės jūsų užuolaidomsKelis triukus, kuriuos užuolaidos gali padaryti su jūsų namais

Daugiau pavyzdžių mūsų pinterest paskyroje

UŽUOLAIDOS ILGIS


Skaičiuojant užuolaidos ilgį reikia atsižvelgti į kelis aspektus: visų pirma ar naudosite bėgelį ar karnizą. Nuo to priklauso nuo kokio aukščio matuosite užuolaidos viršų.

 1. Jeigu naudojate bėgelį – užuolaidą matuokite nuo bėgelio viršaus.
 2. Jeigu naudojate karnizą – užuolaidos pradžia skaičiuojama nuo žiedų, ant kurių ji kabinama, apačios.

Sprendžiant kokio ilgio užuolaidos jums reikės, reikia nuspręsti kur norite, kad ji baigtųsi. Dažniausiai yra trys pasirinkimai – užuolaida iki palangės, užuolaida kiek žemiau palangės ir užuolaida iki grindų.

3. Rekomenduojami ilgiai: jei iki palangės – 1,25 cm virš palangės; jei po palange – 15 cm žemiau palangės; jei iki grindų – 1,25 – 1,5 cm virš grindų.

Taigi, norint apskaičiuoti kokio bendro ilgio jums reikės, reikia sudėti lango aukštį su aukščiu kuriame kabo jūsų bėgelis ar karnizas ir pridėti pasirinkto užuolaidos kabėjimo aukščio rodmenį.

Kad būtų lengviau, greitas pavyzdys: jūsų langas yra standartinio 142 cm aukščio. Užuolaidas kabinate ant bėgelio, kuris kabo 10 cm virš jūsų lango. Norite, kad užuolaidos būtų iki palangės. Tai jums visas reikalingas užuolaidos ilgis yra : 142 + 10 + 15 = 167 cm.

MŪSŲ PATARIMAS! Pirmiausia pasikabinkite karnizą ar bėgelį ir tuo metnuo jo matuokite visą norimą užuolaidos ilgį. Taip gausite tikslesnius duomenis. Nepamirškite, kad jūsų grindys gali būti nevienodos, todėl svarbu pamatuoti kelis kartus - iš abiejų lango kraštų ir per vidurį.

UŽUOLAIDOS PLOTIS


Kabinant karnizą arba bėgelį rekomenduojama atsižvelgti į tokius aspektus:

 • Kabinti viduryje tarp lango viršaus ir lubų (galima ir dar aukščiau, tik ne žemiau!)
 • Turi būti pakankamai platus – jeigu kabinate naktines užuolaidas, atidengtos užuolaidos turi nedengti lango, o tik būti iš kraštų.
 • Karnizo plotis: lango plotis  + 20 – 40 cm (po 10 – 20 cm iš abiejų pusių).
 • Karnizo kabinimo aukštis: 10 – 15 cm virš lango.

Atsižvelgiant į tai, kokiu pakabinimo būdu kabinsite savo užuolaidas:

4. Jeigu kabinate užuolaidas ant karnizo, matuokite tik tą karnizo plotį, ant kurio kabės užuolaida (t.y. karnizo užbaigimo antgaliai neįeina į karnizo plotį).
5. Jeigu kabinate užuolaidas ant bėgelio, plotį matuokite per visą bėgelį.

 

Užuolaidos pločio nustatymas:

 • Standartinės, dieninės užuolaidos (kai norisi daugiau klosčių, nes plonesnis audinys): 2,5 – 3 x karnizo plotis; plačiai krentančios, tankios, sunkios užuolaidos: 1,5 – 2 x karnizo plotis.
 • Rekomenduojama pasilikti pločio dar bent 2,5 cm. Visada geriau apsidrausti ir turėti daugiau audinio nei pritrūkti jo.

Greitas pavyzdys: jūsų langas yra standartinio 150 cm pločio. Bėgelis, ant kurio kabinate yra 40 cm platesnis nei langas. Norite plačiai krentančių užuolaidų. Taigi jums reikės (150 + 40) x 2 + 2,5 = 382,5 cm pločio užuolaidos audinio.

Apibendrinant...


Bendro audinio paskaičiavimas

Jūsų lango išmatavimai yra 142 cm x 150 cm. Užuolaidas kabinate ant bėgelio, kuris kabo 10 cm virš jūsų lango. Norite, kad užuolaidos būtų iki palangės. Tai jums visas reikalingas užuolaidos ilgis yra : 142 + 10 + 15 = 167 cm. Bėgelis, ant kurio kabinate yra 40 cm platesnis nei langas. Norite plačiai krentančių užuolaidų. Taigi jums reikės (150 + 40) x 2 + 2,5 = 382,5 cm pločio užuolaidos audinio. Bendras reikalingas audinys yra 167 x 382,5 cm matmenų. 

NEPAMIRŠKITE! Visada geriau nusipirkti daugiau audinio ir nukirpti, nei pritrūkti jo. Taip pat, jeigu kabinate naktines užuolaidas su raštais, atkreipkite dėmesį į jų pasikartojimą.

Ko dar reikėtų nepamiršti

Užuolaidų kabinimas neapsieina tik dviejais dalykais – audiniu ir karnizu ar bėgeliu. Taip pat reikia nepamiršti ir kitų reikalingų priemonių:

 • juostos, kuri prisiuvama audinio viršuje, užuolaidai pakabinti
 • kabliukų, ant kurių bus kabinama užuolaida
 • pamušalo užuolaidai

Naudingi atradimai, kuriuos aptikome kurdami užuolaidas.

Kaip vizualiai padidinti mažą langą?


Tiek dienines, tiek naktines užuolaidas kabinkite prie pat lubų ir kuo plačiau paskleiskite jas abiejose lango pusėse išnaudodami kuo daugiau sienos pločio.


Kaip vizualiai padidinti kambario aukštį?


Karnizą tvirtinkite kuo arčiau (prie pat arba nuo) lubų. Taip vizualiai padidinamas kambario aukštis, tai aktualu namuose, kuriuose yra žemos lubos. Kitas būdas padidinti kambario aukštį – naudoti audinį su išilgais dryžiais.


Norisi gėlių ir išraiškingų raštų, tačiau nedrąsu?


Ryškius audinius derinkite ir junkite su vienspalviais. Naudokite vieną plotį ryškaus audinio, o visą kitą viensalvio ar neutralaus arba ryškesniu audinio dekoruokite užuolaidų šonus, viršų ar apačią.


Designers Guild SS17 kolekcija


Jei turite abejonių, klausimų ar norite patarimų, susisiekite su mumis el. paštu ir mes patarsime, koks turėtų būti rekomenduojamas užuolaidų plotis bei ilgis.Laiške nurodykite kokio tipo, ilgio užuolaidų norite bei savo lango išmatavimus.Su mielu noru jums padėsime!