SIMETRIJA. PRAKTINĖS UŽDUOTYS

koridorius


SUŽINOSI TAI, KAIP TUOJAU PAT GALI PATOBULINTI SAVO NAMUS.

Jokios žinios nebus vertos nei vienos akimirkos Jūsų laiko,jei jos nebus pritaikytos.

Vis dėlto žinių taip pat reikia. Užtruksite 10 min. tam, kam kiti užtrunka metų metus.Simetrijos pavyzdžiai ir teorija paprastais žodžiais << ČIA>>.

KORIDORIUS - GERA VIETA PRADĖTI. JUK ČIA PRASIDEDA NAMAI.

VAIZDAS VOS PRAVĖRUS DURIS TURI BŪTI MALONUS IR SVETINGAS.


KIEKVIENAME KORIDORIUJE PRIVALOMA TURĖTI

 • drabužinę - spintą, lentynas ar pakabas.
 • veidrodį - didesnį, mažesnį ar jų grupę - bet tik nenuobodų.
 • sėdimą vietą - priklausmai nuo erdvės dydžio. Pufas, kėdė, suoliukas, krėslas.
 • lentyną, konsolinį, pusinį staliuką ar komodą daiktams
 • dekoratyvų apšvietimą. Na gerai, tai tiesą sakant, nebūtina, bet vistiek reikia. Pamatysite


Mums įdomios erdvės dekoravimui ir simetrijos eksperimentams, tad šįkart paliksime ramybėje drabužių spintą, ją aptarsime (sutvarkysime ir pagražinsime) kitą kartą.

Apžvelkite ką jau turite, o ką reikėtų įsigyti, atnaujinti, o gal atsinešti iš kito kambario ir imkimės darbo. Parinkome 3 paprastas užduotis, kurios padės akivaizdžiai pamatyti simetrijos naudą interjere.

1 UŽDUOTIS: AKCENTUOKITE ERDVĖS CENTRĄ ( FOCAL POINT )


Veidrodis

Galvokite apie jį kaip apie dekoratyvų elementą su praktišku prieskoniu, o ne atvirkščiai.

Veidrodis idealiai tinka kaip erdvės vizualus centras.

Raskite savo tobulą veidrodį ir pakabinkite jį matomiausioje vietoje. Taip, net jei jūsų drabužių spintos durys veidrodinės. Čia sustos akys ir nuo čia pradės dairytis. Toks erdvės centras – pamatai tolesnei simetrijai.

Ar žinote, kad saugumo ir pasitikėjimo jausmas dažnai gimsta iš paprasčiausio aiškumo?

Jei negalite ar nenorite pritaikyti veidrodžio – rinkitės paveikslą, fotografiją ar jų grupę.

Grupėse visi veidrodžiai atrodo prabangiau – taigi štai ir taupi idėja.

Apačioje mūsų tobuli variantai. Veidrodžiai, kurie dar niekad mūsų nenuvylė. Keli sidabruoti, kei auksuoti – jokio medžio – jo sočiai kiekvienuose namuose. Taip pat veidrodžių galite ieškoti sendaikčių turguse, ar grupuoti po kelis.


2 UŽDUOTIS: ĮVALDYKITE DEKORATYVŲ APŠVIETIMĄ


apšvietimas

Apšvietimas gali VISKĄ. Taip, viską pataisyti arba .. bet mes čia ne apie tai. Patobulinkite savo namus kaip tikras profesionalas – imkitės dekoratyvaus apšvietimo. O kas tas dekoratyvus apšvietimas – tas, kuris be jokio praktiško tikslo, kaip liaudis sako – tik dėl grožio.  Jaukus sieninis ar stalinis šviestuvas –  suteiks namams jaukumo ir išbaigtumo, o simetriškai išdėstytas ir apgalvotas apšvietimas – prabangos, stilingumo, saugumo ir ramybės pojūtį. Taigi tikrai verta imtis šios užduoties. Pabandykite ir pasakysite ar klystu. Čia nepamirškite simetrijos pamokų – identiškos arba lygiavertės poros!

 • 2 vienodi staliniai šviestuvai ( paprastoji simetrija)
 • ar šviestuvas + grupė (dailioji simetrtrija),
 • o gal stalinis ir toršeras (profesionalioji sim.)
 • jei jau niekaip – gal bent žvakės ar žvakidės?

Apačioje – tai, kas idealiai tiko mums ir mūsų klientams. Klasika ir šiek tiek ekstravagancijos, šiek tiek draugiau drąsos nei leidžiame sau svetainėje. Pasiteisina 100%. Jei išsirinksite 2 vienodus – rašykite, suorganizuosiu nuolaidą. Sakykite, kad skaitėte šiame įraše.


3 UŽDUOTIS: Išmokite žongliruoti dekoru


Dekoravimas

Štai kur pritaikomi tie keisti pusiniai staliukai, plonutėlytės konsolytės. Jei ir toks netelpa tiks ir lentyna. Mums reikia erdvės savo meniškiems padėliojimams. Vietos, kur nuolat galėtumėme tobulinti savo simetrijos pojūtį, žaisti su balanso svarstyklėmis. Kur gi statysime tuos įspūdingus šviestuvus ar gėlių puokštes jei ne ant prieškambario staliuko. Ir pats staliukas – kaip prabangūs bateliai. Ieškokite įmantrių formų, faktūrų ir medžiagų konsolių. Dekoruokite juos šviestuvais, fotografijų rėmeliais, dekoratyviomis skulptūromis. Tai ko kiti nedarytų – darykite. Ir drąsiai. Mėgaukitės. Netrukus pajusite kaip tobulėjate ir tampate tikru dekoravimo akrobatu, sukuriančiu neįtikėtinas ekspozicijas iš paprasčiausių daiktų. Tai nuostabi patirtis.

Ką galite panaudoti:

P.S. Kai ką tikrai rasite savo namuose, taigi pradėti galite jau dabar. Kaip mes žavimės tokiais žmonėmis. Neatidėliojančiais.

 • knygos. knygų stovai ( taip tokie yra, juose galima eksponuoti atverstas knygas)
 • žvakidės, žvakės
 • fotografijos ( o jau kiek nuostabių rėmelių šiais laikais yra…)
 • dekratyvūs elemetai ir skulptūrėlės
 • augalai, vazos, gėlės