Subalansuota svetainės erdvė


SIMETRIJA. Praktinės užduotys kaip tuojau pat patobulinti namus


Simetrijos praktikai svetainėje pasirinkome tokius klausimus:

  • Subalansuota erdvė. Architektūrinių klaidų taisymas. Vientisumas.
  • Simetriškas baldų išdėstymas. Nuoseklumas, tvarka, maskavimas.


Svetainė - namų veidas.  Ne paslaptis, kad apie Jūsų gyvenimo būdą, pomėgius ir asmenybę daugelis nuspręs vos įžengę į šią namų erdvę. Labai svarbu, kad svetainėje vyrautų jaukumo ir svetingumo nuotaika, nes jei svetainėje nejauku - visi sulenda į virtuvę. Jei ir Jums taip nutinka verta skaityti toliau. 


interjeras, interjero dizainas, klasika, elegancija, elegantiskas interjeras,namai, kambarys, svetaine, koridorius, miegamasis, dizainas, buto interjeras, namo interjeras, miegamojo interjeras, svetaines interjeras, baldai, baldai kambariui, elegantiski baldai, stalas, staliukas, kavos staliukas, kavos staliukas aubrey

Baldai iš Eichholtz kokelcijos mūsų el.parduotuvėje:  SOFA | FOTELIUKAS | STALIUKAS

SIMETRIŠKA ERDVĖ

Pradedant ką nors daryti visų pirma reikia įvertinti ir apgalvoti esamą situaciją. Šiuo atveju kalbant apie simetriją ir svetainę reikėtų įvertinti bendros svetainės erdvės ir atskirų elementų (pvz.: langai, durys) potencialą sukurti simetrišką vaizdą. Idealu jei erdvė simetriška. Langai, durys, nišos – vienodo dydžio, aukščio, teisingai išcentruoti ir derantys pagal proporcijas. Deja, toks tobulas išdėstymas pasitaiko retai. Visgi yra keletas patarimų kaip maksimaliai subalansuoti erdvę ir sukurti jaukius namus. Kai kurias situacijas gali pataisyti išmanydamas vien tik simetrijos ir balanso subtilybes. Jei reikia pasikartoti – pagrindinės taisyklės aiškiai sudėliotos >> ČIA <<

1.

Subalansuota erdvė: Maskavimas spalva


Vienspalvėje erdvėje viskas atrodo daugiau mažiau vientisa. Padriki daiktai apsijungia, o asimetriški architektūriniai sprendimai užmaskuojami apjungiant juos vienoda spalva. Ypač maskavimui tinka gilesni atspalviai ir tamsesnės spalvos.

Pavyzdžiui, jei spintos nevienodo pločio ar dizaino, tačiau stovi tame pačiame kambaryje – geriau jau jos būna vienodos spalvos kaip ir sienos.

FOTO: 1pav. vienspalvė siena apjungia spintą. 2pav. padriki daiktai apjungti tos pačios spalvos atrodo tvarkingiau.

2.

Subalansuota erdvė: Architektūrinis apjungimas


Vizualus susiliejimas dekoratyvių profilių pagalba. Taip, kalbu apie tuos elegantiškus prancūziškus karnizus, piliastrus, kolonas, rozetes ir kitą gipso dekorą. Visa ta architektūrinė puošmena ne tiek dėl grožio, kiek dėl teisingų proporcijų išlaikymo ir tvarkos, o kai kur ir tiesiog praktiniais sumetimais. Savo laibu, atsikartojančiu ritmu, tokie dekorai apibėga visą svetainę, sujungdami visus kampus ir kampelius į vieną dailų prancūzišką pyragaitį. Telieka paklusti jų ritmui ir nesugadinti harmonijos.

Subalansuota erdvė: Stiprus vizualus centras (focal point)


Sukoncentruoti dėmesį į tai, kas patinka ir nukreipti nuo to, kas nepatinka. Vadovautis šia mintimi galima ne tik gyvenime, bet ir kuriant interjerą. Taigi, patinkančią, potencialiai simetrišką zoną išskirkite ryškesne spalva ir skirkite jai daugiausia dėmesio visaip pabrėždami vizualų centrą. Apie vizualų centrą taip pat skaitykite < čia >

Pavyzdyje : Rebecca Robeson interjeras, kuriame vizualus centras išskirtas tamsiu tapetu, o įspūdis pabrėžiamas veidrodžiu, bei simetrišku baldų išdėstymu.

P.S. Ar jau pastebite kaip spalviškai apjungtas pianinas ir tos pačios spalvos tapetas.

Kitos architektūrinės klaidos

Subalansuotai svetainės erdvei: architektūriniai tapetai, klasikiniai baldai, išriškingas šviestuvas.


  • nevienodi langai – suvienodiname užuolaidų pagalba.
  • simetriškam vaizdui trūksta lango – gali padėti veidrodis ar jų grupė.
  • per mažas langas – kabiname per dideles užuolaidas

Daugiau pavyzdžių : pinterest albume 


Mūsų rekomenduojamos prekės

Subalansuotai svetainės erdvei atrinkome klasikinius baldus, architektūrinius tapetus, akcentinius šviestuvus ar paveikslus


Jokios žinios nebus vertos nei vienos akimirkos Jūsų laiko,jei jos nebus pritaikytos.

Vis dėl to žinių taip pat reikia. Užtruksite 10 min. tam, kam kiti užtrunka metų metus.Simetrijos pavyzdžiai ir teorija paprastais žodžiais << ČIA>>.