DEKORAVIMAS: ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO


Prieš kelias dienas Elegant Home namų dekoravimo ir diskusijų grupėje sulaukėme klausimo apie namų dekoravimą:
Sveiki...Pirkau butą..ir gal galėtumėte patart..dekoruojant..Kaip nepaklyst toje jūroje? Gal kažkokių patarimų?Esmė tame, kad pati fotografuoju augalus ir noriu savo butą papuošti augalų nuotraukomis... Bet kaip suvokti ar nepersūdau, ar dera baldai, tapetai, plytelės prie foto paveikslų? Kur derėtų kabinti juos? O vonia kaip? Ar nebus per saldu kiekvienam kambary elementai su gėlėmis? Gal yra kokios dekoravimo taisyklės?Butą įsivaizduoju šviesų, su pavyzdžiui tokiais baldais:

6 UNIVERSALŪS NAMŲ DEKORAVIMO ŽINGSNIAI

Esu visiškai tikra, kad dauguma žmonių, su namų dekoravimu, gali susidoroti patys. Viskas ko reikia - noras, laikas ir mėgavimasis procesu. Na ir žinoma, pasisemti šiek tiek žinių bei jomis naudotis. Šiame įraše rasite iš eilės aprašytą dekoravimo eigą - žingsnis po žingsnio. Šis žingsniavimas išsigrynino tiek po savų klaidų taisymo, tiek po savo bei klientų namų tobulinimo. Jis gan aiškus ir nuoseklus, o svarbiausia - universalus.Čia aptariami tik DEKORAVIMO žingsniai. Ne planavimo, zonavimo ir pan. Tik dailioji dalis. Taip pat nagrinėjamas konkretus atvejis, taigi matote kaip realiai žingsnis po žingsnio vyksta dekoravimo planavimas. Tuos pačius žingsnius galite atlikti patys.


1

ĮKVĖPIMO ŠALTINIO PASIRINKIMAS

Įkvėpimo šaltiniu gali būti bet kas! Nepadeda, tiesa?

Tiksliau: knyga, epocha, šeima, akimirkos prisiminimas, vietovė, svajonė, raštas, spalva, kvapas. Pradėkite nuo kažko, kuo neabejotumėte. Nuo to, kas jums tikrai, visu 100 procentų, patinka. Nuo to, kas turi būti jūsų namuose arba nuo jausmo, asociacijų ar prisiminimų užklumpančių tam tikroje erdvėje.


Šiuo atveju pasirinkau vieną iš klientės nufotografuotų ir norimų panaudoti nuotraukų. Ji yra pasirinkta ne atsitiktinai, tai kažką sako apie mus. Apie mūsų charakterį. Jo neslėpkime po šabloniškais sprendimais. Kurdami savo namus galbūt geriau pažinsime ir save.

2

NUOTAIKOS IR IDĖJOS BRANDINIMAS

Šis etapas nuostabus. Tiesiog mėgaukitės. Rinkite, tarsi kolekcionuokite visokias smulkmenas, kurios praplečia jau turimą įkvėpimo šaltinį. Praplečia jį į gylį ir į plotį. Nuo bendro vaizdo – laikmetis, geografija, iki subtilybių – kvapas, garsas, pojūčiai, mintys. Ir net iki, atrodo, iš pradžių nesusijusių detalių, kurios tą nuotaiką kažkaip sustiprina: pvz. maistas, stalo įrankiai, papuošalai, drabužiai, žmonių veidai, sentencijos ir t.t.

3

STILISTIKOS PASIRINKIMAS

Pagal paveikslą, kuris yra mano įkvėpimo šaltinis ir pagal koncepciją – natūralumas ir lėtas gyvenimas arčiau gamtos, renkuosi interjero stilių, kuris geriausiai papildytų ir atskleistų pasirinktą kryptį. Vienaip tema atsiskleistų minimalistinio stiliaus interjere, kitaip klasikiniame, dar kitaip skandinaviškame.

Sakykime, kad pasirenku skandinavišką stilistiką. Tuomet toliau gilinuosi į ją. Domiuosi kas jai būdinga ir kas ne. Naršau internete visko ko man reikia – visuomet pasitikrindama ar tai būdinga tam stiliui ar ne. Žinoma galima derinti ir skirtingus stilius, bet pradėti lengviausia nuo vieno stiliaus. Kartais ir jis pasirodo esantis kur kas daugiasluoksniškesnis nei atrodė iki šiol. Taip besigilinant galima atrasti skandinaviško stiliaus kryptis, laikotarpius (pvz labiau bokehišką ar labiau mid century modern skandinavišką).

4

SPALVYNO PASIRINKIMAS

Spalvinę gamą šiuo atveju padiktuoja pasirinktas paveikslas, jūsų mėgiamas audinys arba tiesiog stilistikai būdinga spalvų paletė. Jei pasirinktas paveikslas – reikia atsirinkti keletą (paprastai iki 3) spalvų iš fotografijos, papildyti keletu šviesesnių tonų ir pasirinkti vieną akcentinę spalvą. Nebūtina visus tonus ir atspalvius panaudoti vienoje erdvėje. Bet nei viena spalva nebus interjere panaudota tik vieną kartą. Spalvas reikia paskleisti po erdvę.

Spalvynas turi būti ne tik paimtas tiesiai iš įkvėpimo šaltinio, jis taip pat turi tinkamai atspindėti nuotaiką ir idėją, o taip pat ir nebūti svetimas pasirinktai stilistikai.

TAISYKLĖ!

Ne mažiau 50% sudaro neutrali, dažniausiai balta, pieno, kaulo baltumo spalva.

TAISYKLĖ NR. 2!

Su numatytu spalvynu elgtis pagarbiai ir jo neišduoti.

5

APDAILOS MEDŽIAGŲ, BALDŲ IR AKSESUARŲ PASIRINKIMAS

Prieš pasirinkdami savęs paklauskite:

  • ar ir kaip šis daiktas papildo, praplečia mano viziją ir idėją
  • ar šis daiktas atitinka pasirinktą stilistiką
  • ar šis daiktas tinkamas mano spalvinei gamai
  • ar tinka pagal mastelį savo gabaritais
  • ir žinoma, ar tikrai jis reikalingas

Apie nuotaikos palaikymą ir papildymą, stilistiką bei spalvinę gamą galvoti ne tik renkantis dažus, baldus, namų tekstilę ar tapetus, bet ir renkantis apdailos medžiagas, dekoro elementus, net indus ar naminius augalus.

6

PRIEŽIŪRA

Kiekvienuose namuose ilgainiui susikaupia širdžiai mielų daiktų ir daiktelių, dovanotų dekoro elementų, tiesiog neapgalvotų ir netinkančių daiktų – tai normalu. Svarbu nepamesti bendro vaizdo, turėti keletą vietų kur galite sandėliuoti šiuo metu nenaudojamus, bet patinkančius daiktus (nepatinka – atsikratome ir kuo greičiau). Tokie mini sandėliukai padeda dviem būdais. Pirma, namuose mažiau daiktų – mažiau tvarkymo ir vizualaus triukšmo. Antra, galima greitai atsinaujinti, tiesiog sukeitus vazas ar pagalvėles. Tokias revizijas atlieku ne rečiau kaip kartą per sezoną.


Kiekvienas daiktas namuose - neatsitiktinai. Jie visi paremia idėją NATŪRALUS LĖTAS GYVENIMAS ARČIAU GAMTOS. Pvz. smėlio laikrodis simbolizuoja natūralią laiko tėkmę ir primena lėtinti tempą, pagamintas iš natūralių medžiagų: metalo, stiklo ir smėlio. Jūržolės kilimas dera spalviškai ir yra arčiau gamtos. Taip pat rekomenduoju įsigyti autentiškų to laikmečio ar stilistikos daiktų, meno kūrinių, dizaino ikonų.

Jei manote, kad šios žinios Jums naudingos arba gali būti naudingos Jūsų draugams labai džiaugsimės jei paskleisite plačiau:)