Pagrindiniai apšvietimo būdai


Pagrindiniai apšvietimo būdai ir kokius šviestuvus rinktis, norint pasiekti patį geriausią rezultatą.


Pagrindiniai apšvietimo tipai, aptariami šiame įraše

  • lubinis apšvietimas
  • sieninis apšvietimas
  • grindų apšvietimas
  • objektų apšvietimas


Šviestuvai - viena pagrindinių interjero detalių. Jie ne tik apšviečia patalpą, bet taip pat gali pridėti šarmo, elegancijos, prabangos. Renkantis juos svarbu ne tik atkreipti dėmesį į dizainą, bet ir gerai pagalvoti kas turi būti apšviesta ir kaip. 


Foto gamintojo.Šviestuvą MURANO rasite mūsų el.parduotuvėje: ŠVIESTUVAS MURANO


Lubiniai šviestuvai


Šviestuvai nuotraukose:CADENCE PENDANTPROVENCE 1lt PENDANT

1

lubiniai kabantys šviestuvai, kurie nukreipia šviesą žemyn

Turbūt viena paprasčiausių šviestuvių formų – lubinis kabantis šviestuvas su gaubtu. Renkantis tokį šviestuvą pirmiausia reikia apsvarstyti kokio gaubto dydžio ir formos norite. Bet kartu nepamirškite, kad galite kurti skirtingas apšvietimo technikas su skirtingais gaubtais. Gaubtai, kurie nukreipia apšvietimą tik žemyn ir yra uždari, t.y. neapšviečia lubų, sukuria jaukiausią atmosferą. Tai tobulas pasirinkimas apšviesti paprastą ar valgomojo stalą. 

Nepamirškite ir vidinės gaubtų pusės. Pavyzdžiui sidabrinis ar auksinis gaubto vidus gali ne tik atrodyti gražiai, bet ir padidinti sklindančios šviesos kiekį.

Šviestuvas nuotraukose: HARROW MEDIUM

2

lubiniai kabantys šviestuvai, su peršviečiamais gaubtais

Taip pat galite rinktis gaubtą, kuris šviestų tiek į apačią, tiek į viršų, t.y. nebūtų uždaras viršuje. Tokiu būdu, jeigu jūsų lubos yra nudažytos šviesiai, šviesa kylanti į viršų, atspindės ir dar stipriau apšvies kambarį. Tuo tarpu peršviečiami, bet matiniai gaubtai leidžia šviesai pasklisti visame kambaryje. Tai turbūt geriausias sprendimas norint įprasto, lubinio apšvietimo.

Tokie šviestuvai buvo ypatingai populiarūs 2018 metais. Daugiau apie svetainės apšvietimo tendencijas galite skaityti kitame mūsų straipsnyje. 

3

Lubiniai šviestuvai su keliomis atviromis lemputėmis

Galimi du pavyzdžiai kaip sukurti kelių lempučių dizainą. Vienas iš jų – tradicinis, klasikinis šviestuvas su keliomis atskiromis lemputėmis. Tokios mažos lemputės suteikia švelnų spindesį. Į kai kurių šviestuvų dizainą įeina ir maži gaubtai lemputėms, bet jeigu jūsų pasirinktame šviestuve jų nėra, rekomenduojame rinktis matines lemputes, kad išvengti per ryškios, akinančios šviesos.

Kitas kelių atvirų lempučių dizainas – tai stiklinių žibintų tipo šviestuvai, kurie puikiai tinka koridoriuose.

Šviestuvai nuotraukose:ADAMSAEGEANMANDEVILLE

Šviestuvas nuotraukose: CADENCE FLUSH MOUNT

4

Prie pat lubų tvirtinami šviestuvai

Kitas paprastas apšvietimo būdas – prie pat lubų tvirtinami lubiniai šviestuvai. Tai geras pasirinkimas kambariams su žemomis lubomis. Jūs galite pasirinkti arba permatomą šviestuvą, kuris suteiks švelnų, lengvą apšvietimą arba stiklinį, įvairių formų, išpjovimų, briaunų šviestuvą, kuris apšviestų kambarį suteikdamas jam įdomius raštus.


Kitas lubinis apšvietimas


  1. Į lubas įmontuojami šviestuvai
  2. Nukreipiamieji šviestuvai
  3. Architektūrinis lubinis apšvietimas

Į lubas įmontuojamus šviestuvus galima rinktis pagal skirtingus dydžius ir norimus apšviesti plotus. Nukreipiamieji į lubas įmontuojami šviestuvai yra patogu tuo, kad galima pasirinkti kurią vietą apšviesti, pavyzdžiui vietą, kurioje stovi fotelis ir apšvietimo reikės skaitymui.

Jeigu jūsų lubose nėra galimas įmontuojamas apšvietimas – kita tinkama panaši apšvietimo technika yra nukreipiamieji šviestuvai. Tokiame šviestuve dažniausiai galima rinktis kiekvienos lemputės apšviečiamą plotą ir kryptį, kas yra tikrai naudinga.

Vienas iš labiausiai jaukumą kuriančių apšvietimo technikų yra architektūrinis apšvietimas – kai apšvietimą suteikiantis šaltinis yra įmontuojamas į lubas ar sienas ir jo paties nesimato (priešingai nei įmontuojamose lemputėse, kurias galite aiškiai matyti).


Sieniniai šviestuvai


1

Sieniniai į vieną tašką nukreipti šviestuvai

Rindamiesi sieninius šviestuvus turite galvoti ne tik kokio dizaino norite, bet ir kokį plotą jie turėtų apšviesti ir kur link turi kristi šviesa. Jeigu šviestuvai apšviečia tik siaurą plotą, tai apšvies tik sieną. Platesni šviestuvai apšviečiantys didesnį plotą, gali būti tinkami norint papildyti jau esamą pagrindinį šviesos šaltinį.

Šviestuvai nuotraukose:CHEADLEALICEPROVENCE

Šviestuvas nuotraukoje: SIMONE

2

Sieniniai didesnį plotą apšviečiantys šviestuvai

Sieniniai šviestuvai, kurių šviesa sklinda į šonus horizontaliai yra vienas rečiausiai sutinkamų apšvietimo technikų, tačiau puikiai tinkantis ilgiems siauriems koridoriams.
Klasikinis sieninio šviestuvo dizainas – tradicinio sietyno dizaino sieninis šviestuvas.


Kiti apšvietimo būdai


  1. Grindų apšvietimas
  2. Lentynų ir objektų apšvietimas
  3. Toršerai ir staliniai šviestuvai

Grindų apšvietimas yra vienas iš apšvietimų būdų, apie kurį turbūt dažniausiai pamirštame. Tačiau jis labai naudingas, ypač naktį, kai nesinori ryškaus, akinančio ir prabudinančio apšvietimo, o užtenka tik blankaus, funkcinio. Lentynų ir objektų apšvietimas yra ne tik praktiškas sprendimas, bet ir puikus būdas norint apšviesti reikšmingus jums objektus – pavyzdžiui gautus apdovanojimus. Verta nepamiršti ir toršerų bei stalo šviestuvų – jie puikiai apšviečia darbo vietą.

Šviestuvas nuotraukoje: PROVENCE

Iš praktikos sužinojome, jog gražiausias apšvietimas namuose - suderinti keli apšvietimo būdai. Tik taip buvo pasiektas mums norimas rezultatas ir namai tapo jaukiais.

Jei manote, kad šios žinios Jums naudingos arba gali būti naudingos Jūsų draugams labai džiaugsimės jei paskleisite plačiau:)