Interjero patarimai: paveikslų kabinimas


Patarimai renkantis paveikslus ir kaip juos pakabinti, kad jie džiugintų ir puoštų jūsų namus


Visai kaip baldai, paveikslai gali iš karto pakeisti jūsų kambario nuotaiką. Jeigu teisingai juos pasirinksite ir sukabinsite, turėsite nuostabią paveikslų galeriją, kuri bus puikus dekoravimo elementas su gražiais atsiminimais ir jūsų asmenybės atspindžiu.


Paveikslai - puikus būdas dekoruoti ir puošti interjerą. Paveikslais galima kambarį visiškai pakeisti - suteikti jam kitokią atmosferą, užpildyti jį. Visiškai "nuogos" sienos - nuobodu.Paveikslo ir sienos dydžio santykis


Nuo ko pradėti, kai nusprendėte, kad norite pasikabinti paveikslus ir papuošti kambario sienas? Išsirinkite sieną, kurioje norite kabinti paveikslus. Vėliau paminėsime kelis patarimus kaip paveikslus derinti su kitais kambario objektais, bet galime iškart patarti, kad paveikslus geriausia kabinti ant tos sienos, kurią pamatote tik įėję pro kambario duris, taip pat virš sofų, lovų, židinių, valgomajame ar koridoriuje. Išsirinkę sieną turite sužinoti kokio pločio paveikslo jums reikia. Per mažas paveikslas atrodys vienišas ir “paskęs” sienoje, todėl jeigu norite mažo paveikslo, bet jis per siauras – rinkitės kelių paveikslų grupę. Tik nepamirškite derinti paveikslų stilių – taip sukursite vientisą stilių.

Jeigu kabinate paveikslus pirmą kartą jums gali padėti lengva formulė. Jūsų paveikslas turėtų užimti tokį plotį kokį gaunate padauginę sienos plotį iš 0,57.

[sienos plotis] x 0,57 = [idealus paveikslo plotis]

 

Keli paveikslai turėtų būti laikomi kaip viena paveikslų grupė ir visi kartu tilpti į idealų plotį.


Tinkamo aukščio pasirinkimas


Naudojimasis muziejų metodu

Kitas svarbus žingsnis – tinkamo aukščio pasirinkimas. Per aukštai pakabintas paveikslas neigiamai paveiks kambario proporcijas, o tuo tarpu per žemai – atrodys tiesiog negražiai. Idealus paveikslo kabėjimo aukštis – 145 cm nuo žemės ar paveikslo centro. Vietos, kurioje turėtų kabėti paveikslas, paskaičiavimo formulė:

145 cm + [pusė jūsų paveikslo aukščio (B)] – [atstumas nuo kabiklio iki rėmelio viršaus (A)] = vieta, kurioje turi būti įkaltas vinukas jūsų paveikslui kabėti

Paveikslas nuotraukoje:LIŪTĖ

Paveikslai nuotraukoje:LIŪTĖŽIRAFA

Naudojimasis intuicija

Žinoma, kabinant paveikslus reiktų nepamiršti ir kitų kambaryje esančių objektų – baldų, langų ir durų. Jeigu pasitikite savo akimi – kabinkite paveikslus tokiame aukštyje, kaip jums sako jūsų intuicija, atsižvelgdami į kitus, kambaryje esančius objektus. Tik įsitikinkite, kad aukštis yra jums patogiame akių lygyje.

Jeigu kabinate kelis skirtingų dydžių paveikslus viename aukštyje - įsitikinkite, kad jie yra vienodame lygyje pagal paveikslo vidurį, ne rėmelio viršų ar apačią.

Naudojimasis kitais elementais

SOFA. Paveikslai virš sofos – yra vienas iš dažniausių ir nesunkiausių paveikslų kabinimo parinkimo būdų. Pagrindinės taisyklės – paveikslas ar jų grupė neturėtų užimti didesnio nei 2/3 sofos ploto ir jie turėtų kabėti 15 – 20 cm virš sofos.

ŽIDINYS. Paveikslai virš židinio – dar vienas puikus ir populiarus kabinimo vietos parinkimo pavyzdys. Čia taisyklės panašios, tik paveikslas turėtų kabėti kiek žemiau arba aukščiau – 10 – 30 cm nuo židinio rėmo viršaus.

VALGOMASIS. Valgomajame paveikslai yra puikus dekoravimo būdas. Čia jie turėtų kabėti kiek žemiau nei įprastai, taip, kad būtų patogu juos matyti sėdint.


PATARIMAI


Paveikslas nuotraukoje:MEŠKĖNAI

  1. Jeigu jūsų kambaryje yra daugiau elementų – rinkitės didelį paveikslą. Daug mažų elementų vienoje vietoje sudaro apkrauto kambario įvaizdį. Tuo tarpu didelis paveikslas atkreips dėmesį į save ir leis akims pailsėti grožintis.
  2. Įsitikinkite, kad kambaryje yra pakankamai vietos žmonėms atsitraukti ir grožėtis jūsų pasirinktu paveikslu iš toli.
  3. Jeigu išsirinkote mažus paveikslus, įsitikinkite, kad jie “nepasiklysta” sienoje. Maži paveikslai labiau tinka siauroms sienelėms ar kabinti juos grupėje.
  4. Jeigu nusprendėte kabinti paveikslų grupę, įsitikinkite, kad tarpusavyje paveikslai dera pagal stilių, spalvas, dydžius. Galite išsikirpti tokio dydžio popieriaus lapus ir sudėlioti juos ant žemės, kad pamatytumėte kaip paveikslų grupė derės tarpusavyje pagal dydį ir kurioje vietoje kokį paveikslą geriau kabinti.
  5. Jeigu nusprendėte būti drąsiais ir kabinti kelis skirtingų dydžių paveikslus grupėje, pradėkite nuo pirmo – ryšiausio, kuris bus jūsų paveikslų grupės centras. Tamsiausius, didžiausius, storiausių rėmelių paveikslus kabinkite kairėje, kadangi žmonės skaito nuo kairės į dešinę ir akims lengviau pirmiausia grožėtis tokiais paveikslais.
  6. Tinklelio stilius – puikus pasirinkimas kabinant grupę mažesnių paveikslų. Jeigu norite simetriško tinklelio – palikite 5-7 cm atstumą tarp paveikslų. Jeigu jūsų tinklelis nėra idealiai simetriškas – galite vaizdą papildyti ir pagražinti naudojant baldus, pvz. įterpti toršerą tarp paveikslų.

Kurį būdą pasirinkti kabinant paveikslus? Viskas priklauso nuo jūsų pačių!Atsiminkite, nėra vieno teisingo būdo. Svarbu žinoti pagrindinius principus, bet visada naudokitės savo intuicija ir akimis. Patys gražiausi namai jums bus tuomet, jeigu juos dekoruosite taip, kaip norėsite patys.

Jei manote, kad šios žinios Jums naudingos arba gali būti naudingos Jūsų draugams labai džiaugsimės jei paskleisite plačiau:)