Interjero patarimai: tinkamo valgomojo stalo pasirinkimas


Kokio dydžio valgomojo stalo jums reikia? Straipsnyje - mūsų patarimai, kurie padės jums išsirinkti tinkamos formos ir dydžio valgomąjį stalą.


Norint mėgautis pietumis su šeima ar švęsti šventes apsuptiems žmonių, svarbu tinkamai įrengti valgomąjį kambarį. Pagrindinis valgomojo kambario akcentas - stalas. Renkantis jį patariame atsižvelgti į savo įpročius - kaip dažnai vakarieniaujate su šeima ar keliate įvairias šventes bei savo šeimos dydį ar dažniausiai kviečiamų svečių skaičių. Taip bus lengviau nuspręsti ar jums reikia didelio stalo, o galbūt užteks tik paprasto, mažesnio stalo talpinančio porą kėdžių.Atstumas nuo sienos


Renkantis stalą patariame atsižvelgti į kelis dalykus:

  • kambario, kuriame bus stalas, dydį
  • žmonių skaičių, kurį norėsite susodinti

Galbūt jūs nuspręsite, jog jums nereikia atskiro valgomojo kambario ir stalas stovės virtuvėje. Tuomet gali būti sunkiau atitaikyti tinkamą stalo dydį, negadintantį komforto. Svarbu nepamiršti, jog stalas ir kėdės turi stovėti taip, kad būtų patogu praeitų pro šalį ir būtų patogu atsitraukti kėdę, norint atsisėsti prie stalo.

Idealus atstumas nuo sienos iki stalo 1 metras, tačiau praėjimui užtenka ir 50 cm.


Stalo formos ir dydžio pasirinkimas


Apvalus stalas

Apvalus stalas – puikus pasirinkimas didesniame valgomajame, nenorint aštrių kampų, tačiau priešingai nei stačiakampio ar kvadrato formos stalas – jis užims daugiausiai vietos ir jo negalėsite pristumti prie sienos, norint atlaisvinti daugiau erdvės.

Stalo išmatavimai ir telpančių kėdžių skaičius:

Skersmuo 60 cm: 2 kėdės
Skersmuo 75-90 cm: 3-4 kėdės
Skersmuo 110 cm: 4-5 kėdės
Skersmuo 120 cm: 5-6 kėdės
Skersmuo 130-135 cm: 6 kėdės
Skersmuo 150 cm: 6-8 kėdės
Skersmuo 170-180 cm: 8-10 kėdės

Kvadrato formos stalas

Kvadrato formos valgomieji stalai yra mažiausiai populiarūs tarp tokių stalų, tačiau taip pat mėgstami modernaus stiliaus namuose.

Stalo išmatavimai ir telpančių kėdžių skaičius:

Išmatavimai 60 x 60 cm – 2 kėdės
Išmatavimai 75 x 75 cm – 2-4 kėdės
Išmatavimai 90 x 90 cm – 2-4 kėdės
Išmatavimai 110 x 110 cm – 4-8 kėdės

Stačiakampio formos stalas

Stačiakampio formos stalai yra vieni populiariausių valgomojo stalų formų. Juos lengvai galėsite pristumti prie sienos, norint atlaisvinti daugiau erdvės kambaryje, o taip pat galite rasti nemažai stačiakampių stalų su prailginimais.

Stalo išmatavimai ir telpančių kėdžių skaičius:

Išmatavimai 75 x 60 cm – 2 kėdės
Išmatavimai 110 x 75 cm – 4 kėdės
Išmatavimai 120 x 75 cm – 4 kėdės
Išmatavimai 150 x 75 cm – 6 kėdės
Išmatavimai 180 x 75 cm – 6-8 kėdės
Išmatavimai 150 x 90 cm – 4-6 kėdės
Išmatavimai 200 x 110 cm – 6-8 kėdės
Išmatavimai 250 x 110 cm – 8-10 kėdės
Išmatavimai 320 x 110 cm – 10-12 kėdės


PATARIMAI


  1. Taip pat svarbu aspektas yra kėdžių plotis. Kuo platesnes kėdes pasirinksite, tuo mažiau jų tilps prie stalo. Jeigu norite pasirinkti fotelio stiliaus kėdes, nepamirškite, jog jos yra platesnes ir bus sunkiau sutalpinti daugiau žmonių.
  2. Kita detalė taip pat sumažinanti galimą susėsti žmonių kiekį – kėdžių porankiai. Nors kėdės su porankiais yra patogesnės sėdėjimui, tačiau jos taip pat užima papildomą vietą. Taigi, norint turėti daugiau galimos erdvės prie stalo – rinkitės siauresnes kėdes be porankių.
  3. Jeigu jūsų šeima maža, bet kartais apsilanko ir daugiau svečių – puikus sprendimas yra išskleidžiamas stalas. Tokiu būdu jis kasdien neužims daug valgomojo kambario erdvės, bet apsilankius svečiams, be didesnių problemų, galėsite juos patogiai susodinti.
  4. Tekstūros ir medžiagos atžvilgiu, jei savo valgomojo stalui šiandien pasirinksite įvairų akmenį / originaliai apdirbtą medį / tamsų stiklą / šiltų spalvų metalus – pataikysite tiesiai į dešimtuką. Tai madingiausios medžiagos naudojamos valgomiesiems stalams.
  5. Viena iš originalių idėjų – rinktis banketes vietoj kėdžių. Šiuo metu ypatingai madingos veliūrinės banketės.
  6.  Apšvietimo atžvilgiu, madingi “molekulės” tipo švietuvai ir jie dar kurį laiką bus nepamainomi. Taip pat sunkus, tekstūriškas stiklas. Šviestuvus, daugeliu atveju, geriausia rinktis tikrai originalius ir labai dekoratyvius – akcentinius.

Nepamirškite rinkdamiesi valgomojo stalą taip pat atsižvelgti ir į namų stilių. Stačiakampio formos stalai dažniausiai sutinkami klasikinio stiliaus namuose, kvadrato - modernaus, o apskritimo - skandinaviško. Gerai apgalvokite savo įpročius prieš rinkdamiesi stalą ir būsite tikri, jog pasirinktas stalas bus tinkamas, patogus ir malonus akiai.