Populiariausi Svetainės Šviestuvai Lietuvoje 2018m.


Šis straipsnis yra Jums jei:

 •  Susiduriate su sunkumais derindami skirtingus šviestuvus bendroje Svetainė - Virtuvė - Valgomasis zonoje.

 •  Norėtumėte šviestuvus svetainei parinkti kaip profesionalas! Tiksliai žinodamas, kad neprašausite!


Pasirinkimas didžiulis - nuo klasikinių, kristalais puoštų šviestuvų, iki modernių, lubose paslėptų LED lempučių...KĄ RINKTIS?

Mes peržiūrėjome 100 naujausių interjerų! Atrinkome 2018 m. dažniausiai pasikartojančius, populiariausius apšvietimo sprendimus.Žinoma, pastebėjome, kad daugelis šviestuvų ir sprendimų populiarūs jau ne vienerius metus, tačiau šį kartą ne apie įžvalgas apie senstančias ir gimstančias tendencijas (na, gal tik labai trumpai).Ši apžvalga tiems, kurie DABAR sprendžia, kokius šviestuvus kabinti SAVO svetainėje.

Šiame straipsnyje sužinosite:

 • Kokius šviestuvus savo klientams parinko žinomi Lietuvos dizaineriai?

 • Kodėl šiuo metu madingi būtent tokie šviestuvai? Ar tai laikina mada ar liks ilgam?

 • Kokios populiariausių šviestuvų kainos ir kur juos įsigyti?

interjeras, lietuvos interjerai, svetaine, svetaines interjeras, svetaines sviestuvai, sviestuvai svetainei, sviestuvai svetaineje

Interjerų autoriai: "Interjero Studija" ir "Menas Gyventi".

interjeras, lietuvos interjerai, svetaine, svetaines interjeras, svetaines sviestuvai, sviestuvai svetainei, sviestuvai svetaineje

Interjerų autoriai:
 1. Aušrinė Šeibelienė 2. Interjero Pasaka 3. In Arch 4. Eugenija Augulienė 5. In Arch 6. Jurta Architektai

BURBULAI, BURBULAI, BURBULAI

Mid Century Modern, Modern Branch Chandelier, atskiri burbulai ir jų grupės, Sputnic


Šviestuvai su stiklo gaubtuose pasislėpusiomis, į visas puses nukreiptomis lemputėmis jau kelis metus populiarumo viršūnėje.Tai vadinamieji Modern Branch Chandelier išgyvenantys tikrą atgimimą, kartu su vis augančiu susidomėjimu Mid Century stiliaus interjeru (apie jį galite plačiau paskaityti Evelinos iš e-interjeras straipsnyje).

 • Vis dar populiarūs šviestuvai su juoda apdaila

 • 2018 m.  ypač išpopuliarėjo aukso spalvos apdaila. Dažniau pasirenkami ne permatomi, o balto stiklo gaubtai

 • Nors populiariausi Branch tipo, tačiau taip pat populiarūs ir pavieniai burbulai, bei jų grupės, sputnik tipo šviestuvai.

 • PAVOJUS. Tokio tipo šviestuvai turi ryškių tam tikro laikotarpio bruožų, todėl geriausiai atrodys interjeruose, kuriuose bus panaudoti bent keli to paties laikmečio elementai (pvz tam tikras medis, dideli jo plotai, būdingos baldų linijos). Gali tapti visišku svetimkūniu grynos klasikos interjere.

Šie šviestuvai pasižymi ne tik moderniu dizainu, bet ir praktiškumu.Visų pirma jie puikiai dera modernios klasikos interjeruose suteikdami šarmo ir charakterio.Antra, įvairiomis kryptimis ant šakos (ang. branch) išdėstytos lemputės užtikrina - šviesa bus tolygiau paskirstyta keliomis kryptimis, apšviestas didesnis plotas. Tai didelis privalumas prieš vieno taško šviestuvus.Taip pat didelis pliusas, jog šie šviestuvai dėl savo dizaino ir praktiškumo lengvai įkomponuojami bendroje svetainės - valgomojo zonoje.

Apvalios formos suminkština modernų, griežtų geometrinių formų modernų interjerą.

Ir galiausiai, tai, kad jie dabar tokie madingi užtikrina Jums galimybę rinktis iš įvairaus dydžio ir tipų (plafonai / sieniniai / toršerai, pavieniai burbulai ir jų grupės ir.t.t) šviestuvų, taigi ir galimybę puikiai viską suderinti.


PASLĖPTAS, MINIMALISTINIS APŠVIETIMAS

Plafonai, Bėgeliai, Įmontuojami arba LED šviestuvai


Kokį apšvietimą rinktis kai svetainė yra atviro tipo ir jungia valgomajį ir virtuvę? Kaip suderinti skirtingus šviestuvus vienoje erdvėje?

Profesionalūs interjero dizaineriai taip pat kaip ir Jūs susidūrė su šia problema ir jau rado tikrai gerą sprendimą.

 • "Nematomos", su lubomis susiliejančios apšvietimo sistemos svetainės zonoje ir drąsesnio dizaino šviestuvai valgomojo zonoje - nesuklysite pasirinkę tai, ką renkasi profesionalai.

 • Bėgelių tipo šviestuvai - ne tik galerijoms, bet ir stilingiems, moderniems namams.

Žemesnėms patalpoms (mažiau nei 270 cm), kurios sudaro didžiąją dalį lietuviškų interjerų - itin tinka plafonai ar bėgelių sistemos, taip pat įmontuojamų LED lempučių ir juostų apšvietimas.

Kodėl tokio tipo apšvietimas dar ilgai bus populiarus?Toks apšvietimo planas bus populiarus tol, kol bus populiarus atviro tipo planas su bendra svetainės, valgomojo ir virtuvės erdve. Taip pat kol vidutinis patalpų aukštis bus apie 270 cm – taigi panašu dar ilgai.Taip pat dėl to, kad šis apšvietimo būdas yra praktiškas. Instaliuokite bėgelio sistemą aplink visą kambarį. Apšviesta bus ne tik sėdimoji dalis, bet ir sienos – o šitaip galėsite akcentuoti paveikslus ir kitas interjero detales. Be to šviestuvai ant bėgelio yra lengvai judinami ir visuomet galite pakeisti šviesos kryptį.

interjeras, lietuvos interjerai, svetaine, svetaines interjeras, svetaines sviestuvai, sviestuvai svetainei, sviestuvai svetaineje

Interjerų autoriai:
 1. Renata Vasiukevič, Viktorija Avina 2. Audronė Ambrazienė, Daiva Pocevičienė 3. Studija Prusta 4. Ana Drutel 5. Aušrinė Šeibelienė 6. Rūta Šavirienė


interjeras, lietuvos interjerai, svetaine, svetaines interjeras, svetaines sviestuvai, sviestuvai svetainei, sviestuvai svetaineje

Interjerų autoriai:
 1. Ebi 2. Gintarė Jarmalavičiūtė 3. In Arch 4. AKTA 5. Eugenija Augulienė 6. Eugenija Augulienė

Toršerai - kambario akcentas

Oversized


Lubiniam apšvietimui vis labiau "slepinatis" lubose išryškėja toršerų dailios linijos. Dažnai toršeras tampa kambario akcentu.Kadangi lubinis apšvietimas beveik nepastebimas, atrodo, kad patalpą ruošiamąsi apšviesti vien toršeru.

Toršeras nepakeičiamas kuriant jaukų apšvietimą. Šiemet matome jų dar daugiau.

Toršerai taip pat yra labai naudingi šviestuvai norint apšviesti tam tikrą funkcinį plotą - vietą, kurioje mėgstate skaityti knygą ar kitą vietą, kuriai reikia apšvietimo, o pagrindinis šviestuvas jos nepasiekia. Toršerai dažnai naudojami kartu su lubose įmontuotomis lemputėmis, siekiant labiau apšviesti pasirinktas vietas ir užtikrinti gerą matomumą.

(plačiau apie apšvietimo būdus galite skaityti mūsų straipsnyje "Pagrindiniai apšvietimo būdai")

Parduotuvėse galima rasti įvairiausių toršerų - besiskiriančių dydžiu, spalva, apdaila... Populiariausi šiemet buvo tamsūs toršerai su medžiaginiais, didesniais gaubtais. Tai buvo pasirinkta ne veltui - tokie toršerai tampa akcentine detale kambaryje, o didesnis gaubtas apšviečia didesnį plotą ir puikiai pasitarnauja bendroje apšvietimo schemoje.


Naudingi patarimai, kuriuos aptikome projektuodami namų apšvietimą

interjeras, lietuvos interjerai, svetaine, svetaines interjeras, svetaines sviestuvai, sviestuvai svetainei, sviestuvai svetaineje

Nepalikite viso darbo atlikti vienam šviestuvui


Žinoma tai priklauso nuo jūsų svetainės dydžio, tačiau dažniausiai tai gan didelis kambarys ir vieno šviestuvo tiesiog neužteks sukurti jaukumo su apšvietimu. Be to, nesvarbu, kiek uždegtume šviestuvų, bet jei jie visi švies žemyn arba į lubas, patalpa atrodys tamsi, nes šviesa bus koncentruota tik į vieną objektą. Mes rekomenduojame naudoti kelis, skirtingų tipų šviestuvus:

- pagrindinį lubinį, kuris apšviestų pagrindinį objektą jūsų kambaryje (stalą ar sofą);

- papildomus sieninius, kurie apšviestų kitus kambario kampus arba kabančius paveikslus;

- papildomus toršerus, kuriuos galėtumėte perkelti iš vienos vietos į kitą, ten kur labiausiai jausite poreikį.


Pagalvokite apie šviestuvo dydį


Viena dažniausiai pastebimų klaidų renkantis šviestuvus - nepagalvojimas apie dydžius ir pasirenkamas per didelis arba per mažas šviestuvas. Didžiulis šviestuvas mažesniame kambaryje neatrodys gerai - galbūt apšviestas bus didesnis plotas, tačiau pati svetainė atrodys užgriozdinta ir nejauki. Tuo tarpu per mažas šviestuvas neatliks nei savo funkcionalumo nei puoš interjerą. Svarbu išlaikyti proporcijas ir šviestuvus pirkti tik tuomet, kai esate apsisprendę kur jie kabės. Taip galėsite įvertinti kokio dydžio jie turi būti ir koks šviestuvas tiks geriausiai.


Derinkite spalvas


Pernai metais ypatingai populiari buvo juoda spalva - dažnai interjeruose buvo galima sutikti juodų spalvų bėgelius su šviestuvų sistemomis arba juodos spalvos šviestuvus su "krentančiomis" lemputėmis. Šį sezoną juodą bando išstumti auksinė ir blizgūs bei matiniai jos atspalviai. Jeigu vis tiek norite juodos spalvos savo interjere - rinkitės šviestuvus, kuriuose vyrauja abi šios spalvos - šalta juoda ir šilta auksinė. Derinkite šias spalvas ne tik tarpusavyje, bet ir su kitomis, jūsų namuose esančiomis interjero detalėmis.


Pasidalinkite Šiuo Straipsniu su Draugais. AČIŪ

Jei turite abejonių, klausimų ar norite patarimų, susisiekite su mumis el. paštu ir mes Jums su mielu noru patarsime visais interjero klausimais!