100 svarbiausiųatstumų interjere

Atsisiųsk nemokamą PDF knygą


Žinome, kad kuriant savo namų interjerą kasdien kylą daugybė klausimų. Šis žinynas skirtas kai kuriuos iš jų išspręsti.

Šis straipsnis yra Jums jei:

 • Patys kuriate namų interjerą ir svarstote, kokį atstumą palikti tarp vieno ar kito baldo?

 • Norite išvengti klaidų ir sukurti patogią namų erdvę.

 • Taupote laiką ir norite viską, ko reikia, turėti vienoje vietoje.


Interjeras turi būti ne tik estetiškai patrauklus, tačiau ir funkciškai patogus. Kaip tai pasiekti?

Norėdami sutaupyti Jūsų laiką mes surinkome naudingiausius atstumus dėliojant baldus interjere ir paruošėme PDF žinyną, kuriame vizualiai pateikiame informaciją.  Ją turėdami po ranka galite pasijusti kaip interjero kūrimo profesonalai. Jums nebereiks ilgas valandas ieškoti informacijos tarp skirtingų šaltinių, nes viskas yra viename faile.Dalinamės nemokamai, taigi jei rasite čia kažką naudingo sau, būtinai pasidalinkite ir su draugais. Parsisiųsti galite čia: Nurodomi standartizuoti atstumai, todėl visuomet reiktų įvertinti situaciją ir atsižvlegti į situaciją, erdvę ir asmeninius poreikius.

Jau daugiau nei 10 m. dirbame su garsiais Europos gamintojais. Konsultuojame savo klientus ir užsiimame kita edukacine veikla. Mūsų el. parduotvėje rasite ne tik produktus, gamintojų katalogus su kainomis, bet ir naudingų straipsnių, kuriuose patarimai, kuriuos patys išbandėme ir ne kartą įsitikinome jų nauda.

Žinyną parengė Gustė Pocevičienė ir Živilė Tamulynaitė. Jei turite pastebėjimų ar pasigedote Jums aktualaus matmens, būsime dėkingos, jei susisieksite el. paštu.

Į individualius klausimus atsakome >>> FB grupėje

ATSISIŲSKITE NEMOKAMĄ E-KNYGĄ

"100 SVARBIAUSIŲ ATSTUMŲ INTERJERE" - Viskas vienoje vietoje! Virtuvė | Svetainė | Miegamasis | Vonia

Loading...

STANDARTINIAI MATMENYS VIRTUVĖJE


Kiek palikti virtuvės praėjimams, kokiame aukštyje kabinti švietuvą, koks standartinis virtuvės salos dydis, patogiausias virtuvinės technikos išdėstymas, koks turi būti darbastalio aukštis ir kiti kasdieniai klausimai.

 • Projektuojant virtuvę ir ypač darbastalį, rekomenduojama atsižvelgti į žmogaus ūgį, gali būti, kad 95 cm darbastalio aukštis bus per didelis žemam asmeniui, o 85 cm aukščio darbastalis bus per žemas aukštam asmeniui.

 • Planuojant virtuvę taip pat svarbi maisto gaminimo technologija, kuomet tarp pagrindinių įrenginių – šaldytuvo, viryklės ir plautuvės –suformuojamas  trikampis. Taip pat iš anksto apgalvokite, ar buitinė įranga bus įmontuojama ar ne.

 • Kad būtų patogu „suktis“ virtuvėje prisiminkite, kad patogus atstumas praeiti – 100–120 cm.

 • Dažniausiai pasitaikantis apšvietimo klausimas: Kokiame aukštyje kabinti šviestuvus virš virtuvės salos? Siūloma šviestuvus kabinti 80–90 cm atstumu nuo darbastalio viršaus. Taip šviesa bus sukoncentruota į stalą, tačiau neakins. Ilgoms virtuvės saloms naudokite keletą šviestuvų, tarp kurių atstumas turėtų būti bent 40 cm, jeigu kabės vienas ilgas šviestuvas, tada jis neturėtų būti didesnis kaip 2/3 stalo.

Daugiau apšvietimo patarimų galite rasti šiame įraše >>> PAGRINDINIAI APŠVIETIMO BŪDAI.

STANDARTINIAI MATMENYS VALGOMAJAME


Kuris stalas patogesnis: apvalus ar stačiakampis, kiek cm palikti aplink stalą, kiek kėdžių telpa prie 120 cm stalo, koks standartinis valgomojo stalo aukštis?

 • Valgomajame svarbu yra stalo forma ir dydis. Stačiakampio formos stalai yra vieni populiariausių valgomojo stalų. Apvalus stalas – puikus pasirinkimas didesniame valgomajame, nenorint aštrių kampų, tačiau, priešingai nei stačiakampio ar kvadrato formos, jis užims daugiausia vietos. Čia, kaip ir virtuvėje, norint patogiai praeiti, reikėtų palikti 100 cm.

 • Virš valgomojo stalo rekomenduojama pakabinti šviestuvą 80–90 cm nuo stalviršio paviršiaus. Virš apvalaus stalo, geriau rinktis šviestuvą, kurios skermuo būtų ne mažiau kaip pusę ir ne daugiau kaip 3/4 stalviršio skersmens.

Patarimus kokio dydžio valgomojo stalą pasirinkti skaitykite čia>> VALGOMOJO STALO PASIRINKIMAS

STANDARTINIAI MATMENYS SVETAINĖJE


Koks atstumas turi būti tarp sofos ir kavos staliuko, standartiniai sofų dydžiai, kiek cm palikti iki televizoriaus?

 • Svetainės erdvėje atstumas nuo minkštųjų baldų iki televizoriaus, priklauso nuo TV ekrano įstrižainės.

 • Patogiam poilsiui (atsigulti) sofos ilgis turėtų būti – 200 cm.

 • Ar žinojote, kad kavos staliukas turėtų būti tokio pačio aukščio kaip sofos sėdimosios dalys arba šiek tiek žemesnis?

Svetainėje dažniausiai kabinami patys įspūdingiausi namų šviestuvai, kurie ne tik suteikia šviesos, bet ir tampa akcentu. Galima vadovautis taisykle, kad įprastai šviestuvai kabinami 30–40 cm atstumu nuo lubų, jei kambarys yra aukštesnis (daugiau nei 290 cm), tada kabinimo atstumasbūtų 37–47 cm. Jeigu kambario lubos žemesnės nei įprastos, tada atstumas sumažėja iki 23–33 cm.

STANDARTINIAI MATMENYS MIEGAMAJAME


Kiek cm palikti praėjimams prie miegamojo lovos, kokie standartiniai lovų dydžiai, kokiame aukštyje kabinti naktinius sieninius šviestuvus.

 • Miegamasis skirtas kokybiškam poilsiui, todėl tik įžengus į kambarį nesinori koja užkliūti už ne vietoje pastatytų baldų. Svarbu palikti pakankamai erdvės prieigai prie lovos iš abiejų pusių – minimalus atstumas praėjimams 60–70 cm.

 • Projektuojant apšvietimą patariama rinktis tokį šviestuvą, kuris kabėdamas kambario centre išsklaidytų šviesą, kad gulint lovoje šviesa neakintų. Taip pat labai patogus sprendimas – šviestuvai iš abiejų lovos pusių su šalia lovos sumontuotais jungikliais.

STANDARTINIAI MATMENYS VONIOJE


Kokie standartiniai dušo kabinos išmatavimai, kokiame aukštyje tvirtinti dušo galvutę, kokio ilgio vonia patogiausia, kokį atstumą palikti aplink unitazą?

 • Patogiam vonios kambariui įrengti siūloma palikti bent minimalias erdves prieš kiekvieną vonios įrenginį: vonia – 85x75 cm, dušo kabina – 80x80 cm, praustuvas – 90x65 cm, WC – 50x50 cm.

 • Jei norite sutaupyti erdvės tai pat geriau rinkti pakabinamuosius klozetus ar spinteles, taip vizualiai sutaupoma bent keletą centimetrų.

 • Priklausomai nuo žmogaus ūgio kriauklė ir stalviršis montuojami 75 iki 85 cm aukštyje.

 • Jei mėgstate pagulėti vonioje, tuomet jos ilgis turėtų būti 170 cm.

Jei straipsnyje radode sau naudingos informacijos - dar daugiau jos ir vizualių brėžinių rasite el. knygoje.Taip pat būtinai pasidalinkite su žmonėmis, kuriems tai galėtų praversti.

ATSISIŲSKITE NEMOKAMĄ E-KNYGĄ

"100 SVARBIAUSIŲ ATSTUMŲ INTERJERE" - Viskas vienoje vietoje! Virtuvė | Svetainė | Miegamasis | Vonia

Loading...