Kaip pašalinti nešvarumusiš veliūrinio audinio?

Tinkamai prižiūrimi baldai tarnaus ilgiau.

Kaip valyti ir prižiūrėti veliūrinius baldus?


Įsigijote stilingus veliūro baldus, tačiau nerimaujatear mokėsite juos tinkamai prižiūrėti?Šis straipsnį paruošėme būtent Jums.Sužinosite:

Sužinosite kaip:
 • Kaip išvalyti maisto dėmes.
 • Kaip išvalyti vandens dėmes.
 • Kaip išvalyti riebalų dėmes.
 • Kaip išvalyti vyno dėmes.
 • Kaip išvalyto kavos ir arbatos dėmes.
 • Kokia kasdienė priežiūra?

Nuotr. gamintojo. Sofas ORION, MONTEREY ir fotelį MONTEREY rasite mūsų el. parduotuvėje.

Pagal taisykles prižiūrimi veliūriniai audiniai ilgiau išlaiko spalvą ir struktūrą.

 • Atminkite, kad dėmę reikia valyti nuo jos išorės link centro, kad neišplistų.
 • Jei (specialų) valiklį naudojate pirmą kartą (net jei tai tiesiog muilas), pirmiausia jį išbandykite mažiau pastebimoje vietoje (baldo nugarėlėje, apačioje ar vidinėje pusėje).

 • Svarbu, kad veliūrinis audinys gerai išdžiūtų. Tad po valymo, kol nebus visiškai sausi, baldų nenaudokite.
 • Valant su specialiais valikliais, svarbu laikytis nurodytų rekomendacijų, kurios surašytos ant pakuotės.
 • Naudodami audinio skiautę baldams valyti, atkreipkite dėmesį, kad ji nebūtų ryškios spalvos, nes gali nudažyti baldą (ypač šviesų).

Maisto dėmių valymas


Vienos dažniausiai pasitaikančių dėmių – maisto.

Tokias dėmes (kaip ir visas kitas;) geriausia valyti kuo skubiau.

 1. Atsargiai pašalinkite maisto likučius ir nusausinkite dėmę popieriniu rankšluoščiu jos netrindami.
 2. Naudokite medžiaginę servetėlę (kuo labiau absorbuojančią skysčius), sudrėkinkite ją vandeniu, ir atsargiai nuvalykite dėmę.
 3. Tada nusausinkite ir palikite išdžiūti.
 4. Valykite didesnį plotą, kad neliktų dėmės ruožų.
 5. Išdžiuvus išvalytai vietai švelniai “pašiauškite” audinį minkštu šepetėliu, šukuodami pagal audinio kryptį.
 6. Jei nepavyko išvalyti švelniomis namų priemonėmis – panaudokite specialų valiklį arba kvieskite į pagalbą profesionalius baldų valytojus.

Vanduo taip pat palieka žymes


Veliūrinis audinys jautrus net vandeniui. Džiūnantis vanduo pakeičia audinio plaukelių kryptį, todėl nors dėmių ir nėra, vieta, kur buvo išpiltas vanduo gana matoma dėl neįprasto šešėlio

Gera žinia, kad tokias “dėmes” užteks kuo skubiau nusausinti, o vėliau truputį “pašiaušti” švelniu šepetėliu.

Blogiau, jei užpiltas vanduo buvo mineralinis ar jo sudėtyje buvo kalkių, tuomet išdžiuvus dėmę teks valyti rimčiau.

Žr. “Maisto dėmių valymas”.

Idealiu atveju naudokite distiliuotą vandenį tokioms dėmėms valyti ir kuo skubiau išdžiovinkite ( pvz. plaukų džiovintuvu ar vandens garais iš lygintuvo – tik nepridėkite per arti, kad neapdegintumėte audinio).

Nuotr. gamintojų. Fotelius galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje.

Nuotr. gamintojo. Kėdžių SCRIBE galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje.

Riebalų dėmių valymas


Tai jau kur kas didesnis iššūkis nei vanduo. Riebalai gali giliai įsiskverbti į audinį ir, jei dėmė išdžius, tapti neišvalomi.

 • Tokius nešvarumus siūloma valyti su specialiais valikliais, kurie ne tik pašalins dėmes, bet ir atgaivins audinio spalvą. Galima pasitelkti ir specialų šepetėlį audiniui valyti. O dėmei įsisenėjus, patartina kreiptis į profesionalus.
 • Jei esate natūralių priemonių šalininkai, galite pabandyti ant dėmės užberti šiek tiek vienos iš išvardintų absorbuojančių medžiagų : druskos, kepimo sodos arba kukurūzų miltų, o tada valyti įprastai. Tačiau svarbu atminti, kad natūralias priemones reikia naudoti labai atsargiai, audinio netrinti.

Raudono vyno dėmės


Kaip ir kitais atvejais labai svarbiausia neleisti dėmei išdžiūti.

 • Jei užpylėte vyno, bandykite kiek įmanoma greičiau išvalyti šiltesniu, bet ne per karštu vandeniu (elkitės atsargiai, jei veliūro spalva ryški): pilkite vandens, kol matysite, kad dėmė nyksta.
 • Tada valykite specialiu valikliu ir audinio skiaute – valiklis ne tik padės panaikinti likusius nešvarumus, bet ir atgaivins audinio spalvą.
 • Taip pat galite išbandyti “baltojo vyno metodą”, kai dėmė plaunama nedideliu kiekiu baltojo vyno, o skysčio absorbavimui naudojama kepimo soda.

Šaltinis: PLUMBS

Kavos ir Arbatos dėmės


 • Galioja tos pačios rekomendacijos, kaip ir valant vyną.
 • Šių produktų dėmes reikėtų pašalinti kuo skubiau. Svarbiausia valyti atsargiai, netrinant medžiagos.

Kasdienė veliūro priežiūra

kuo skiriasi sintetinio ir naturalaus veliuro prieziura, kokios priemones (pavadinimai)kiek mazdaug kainuoja valymas 3 vietu sofoskuo skiriasi trumpo ir ilgo plauko veliuro prieziurako klausti pardavejo kuris baldas bus atsparesnis?

 • Veliūrą reikėtų prižiūrėti nuolat. Patartina įsigyti specialų šepetėlį šiai medžiagai valyti ir kartkartėmis sušukuoti, pašiaušti audinį, kad spalva taptų ryškesnė. Taip pat rekomenduojama reguliariai nusiurbti siurbliu – taip bus sušiaušiami plaukeliai, be to, taip išsiurbsite trupinius.
 • Jei norite, keliskart per metus ir patys galite atgaivinti audinį. Pirmiausia nusiurbkite baldo paviršių. Tada į vandenį įpilkite specialaus plovimo skysčio, skirto veliūriniams baldams valyti. Naudodami sudrėkintą audinio skiautę, gerai nuvalykite visą baldo paviršių. Tada palikite išdžiūti.
 • Kad ir kaip prižiūrėtumėte baldus, taip pat svarbu atminti, kad veliūrinius derėtų kelis kartus per metus patikėti specialistams – jie ne tik išvalys senas dėmes, bet ir atgaivins audinį, jo spalvą.

Dėmesio! Veliūrą draudžiama trinti, brūžinti, balinti, lyginti labai karštu lygintuvu – medžiagą galite nepataisomai sugadinti.


Jei manote, kad šios žinios Jums naudingos arba gali būti naudingos Jūsų draugams labai džiaugsimės jei paskleisite plačiau:)

Straipsnis paruoštas pagal šią medžiagą.