Kaip interjere pritaikyti 2020 m. spalvą?


Kiekvienais metais spalvų įmonė „Pantone“, atsižvelgdama į visuomenės, kultūros, kelionių ir kitas tendencijas, išrenka metų spalvą. 2020 m. spalva paskelbta klasikinė mėlyna. Ji apibūdinama kaip nesenstanti ir atspindinti temstantį dangų. Straipsnyje – mūsų patarimai, kurie padės jums savo interjere profesionaliau priderinti šią spalvą.


Pasirodo, paprasta, sodri tamsiai mėlyna spalva dėl savo universalumo yra mėgstama ne tik daugelio interjero dizainerių, bet ir tų, kurie dekoruoja savo namus patys. Taigi kaip namuose geriausia pritaikyti 2020-ųjų spalvą? Interjero dizaineriai rekomenduoja klasikinę mėlyną naudoti kaip akcentinę, pavyzdžiui, ja dažyti vieną kambario sieną arba pasirinkti tokių atspalvių virtuvės, vonios kambario baldus. Taip pat galima rinktis mėlynus minkštuosius baldas: sofas, miegamojo lovas, fotelius. Be kita ko, dekoro detalės irgi gali būti mėlynos – namams suteiks elegancijos, prabangos. Apžvelkime, kaip galėtų atrodyti namai su klasikinės mėlynos spalvos akcentais.Minkštieji baldai


  • Jei norite įnešti naujausių tendencijų į savo interjerą, rekomenduojame rinktis mėlynus minkštuosius baldus, pavyzdžiui, sofą, kuri būtų kaip dėmesio traukos centras. Mėlyna spalva ypač pabrėžia minkštųjų baldų išraiškingumą, elegantiškumą, padeda sukurti prabangos įspūdį.

 

  • Jei nenorite didelių šios spalvos baldų, galite pasirinkti tik akcentinius. Foteliai, kėdės, krėslai taip pat puikiai papildys interjerą, jei norite skoningo ir subtilaus vaizdo. Pavyzdžiui, labai saugus sprendimas būtų pasirinkti sodrias mėlynas valgomojo kėdes, kurios būtų erdvės akcentas.

 

  • Beje, svarbu pabrėžti, kad ši spalva gana praktiška – baldai ne taip greitai išpurvinami, ilgiau išlieka nepakitę.

Dekoratyvios detalės

Vienas paprasčiausių būdų atnaujinti savo interjerą – pridėti dekoratyvių elementų. Nesvarbu, koks tai kambarys – miegamasis, virtuvė ar vonios erdvė – tinkamai parinktos detalės suteiks jūsų namams trokštamo vaizdo. Kadangi dekoracijas lengva keisti, galima pasirinkti net tas, kurios dabar madingiausios.

Beje, įvairūs dekoro elementai idealiai tiks tiems, kurie nenori daug mėlynų atspalvių savo namų erdvėje, bet svarsto įsigyti kažką, kas šiuo metu stilinga. Patariame rinkitės kuo daugiau skirtingų tekstūrų. Pagalvėlės, užuolaidos, užtiesalai, kilimai – viskas gali padėti sukurti ypatingą ir jus džiuginantį vaizdą. Nepamirškite ir kitų dekoratyvių elementų: vazų, paveikslų, statulėlių, žvakidžių ir  pan. Nors tai tik detalės, nustebsite, kaip jos gali pakeisti jūsų erdvę ir įnešti gyvybės.

Dažykite sienas

  • Interjero dizaineriai ne kiekvienam siūlo visas kambarių sienas dažyti tokia spalva, nes ji turi patikti, tikti ir neerzinti.  Tačiau mėlyna ir jos variacijos puikiai tinka išryškinti kambario akcentinę sieną, ypač miegamajame. O jei dar pridėsite keletą dekoracijų, pavyzdžiui, lovatiesės užvalkalą ar kilimą, išeis neperkrautas ir stilingas derinys.

 

  • Apsižvalgykite savo namuose: ar juose gana niūru, pilka, ar jaučiate, kad norėtume įnešti daugiau dinamikos, akcentų? Jei bent į vieną klausimą atsakėte teigiamai, galite apmąstyti galimybę nudažyti kokią nors vieną savo erdvės sieną kaip akcentinę.

 

  • Svarbiausia, kad akcentinė siena negyvuotų viena. Pridėkite erdvėje ją papildančių detalių: galbūt sofos pagalvėles, gal vazą, o gal nuspręsite, kad puikiausiai tiks ir tokios pat spalvos fotelis.

Kokias spalvas derinti? 

Mėlyna spalva puikiai dera prie auksinių ir gelsvų atspalvių.  Tarp tokių tonų tarsi atsiskleidžia jos elegantiškumas, solidumas ir sodrumas. Aišku, akį traukia ir šių dviejų spalvų kuriamas kontrastas: šaltas mėlis ir šiluma tviskanti geltona gali iškart prikaustyti dėmesį.

2020-ųjų spalvą taip pat galima derinti su šviesiais tonais: balta, vos pastebima žydra, visais šviesiais žemės atspalviais, švelniai pilka ir t. t. Jas pasirinkdami galite sukurti lengvą, gaiva dvelkiantį Viduržemio jūros interjerą arba neįpareigojantį, ramų skoningą miesto erdvės vaizdą.

Mėlyni tonai puikiai atrodo ir prie tamsių atspalvių. Jei sumanysite rinktis sodresnius ir tamsesnius potėpius savo namams, jūsų erdvė įgaus daugiau subtilumo, rimties. Derindami su juoda, tamsiai pilka, žalia ir kitomis niūresnėmis spalvomis, galite sukurti prabangų interjerą.


Lietuviams – ne naujiena


Visgi verta pastebėti, kad mums, lietuviams, mėlyna spalva nėra jokia naujiena. Kraštiečiai šią spalvą mėgsta, o dizaineriai jau ne vienus metus kuria interjerų projektus, kur dominuoja mėlyni tonai.

Taip yra dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, ši spalva nėra labai įnoringa, galima sakyti, gana saugi, ją nesudėtinga suderinti su įvairiais atspalviais. Be kita ko, ji gana praktiška – lietuviai daugeliu atvejų vis dar įsitikinę, kad tamsesni tonai namuose kur kas geresnis pasirinkimas nei šviesesni atspalviai, nes reikalauja mažiau priežiūros. Aišku, tam turi įtakos ir mūsų gyvenamoji vieta: saulės čia nedaug, aplink dažniausiai pilka, spalvų mažai, tad mes tarsi instinktyviai renkamės kiek tamsesnius tonus.

Kad ir kaip būtų, 2020 m. ,,Pantone“ išrinkta spalva tikriausiai neturės itin didelės įtakos pasirinkimams. Tie, kurie ją mėgo, ir toliau naudos, o tie, kurie ne itin ja žavėjosi, gali būti, kad rinksis tik šios spalvos interjero detales.

Jei manote, kad šios žinios jums naudingos arba gali būti naudingos jūsų draugams, labai džiaugsimės, jei paskleisite plačiau:)