10 paprastų būdų dekoruoti kavos staliuką


Kavos staliukas turi daug funkcijų: prie jo užkandžiaujate, geriate kavą, šnekučiuojatės su artimaisiais ir t. t. Tačiau tai ir baldas, kuris gali atrodyti labai skoningai ir stilingai. Juk dažnai kavos staliukas yra dėmesio centre, į jį krenta įėjusių žmonių žvilgsnis, norisi, kad jis būtų puošmena. Apžvelgiame, kaip, pasitelkus paprastus būdus, jūsų kavos staliukas gali atrodyti tarsi iš interjero žurnalo.


Pastatykite mėgstamą dekoro elementą


 • Jei esate minimalistinio dizaino mėgėjas ir jums patinka išgryninta stilistika, neperkrauti paviršiai, rinkitės vieną dekoro elementą, atspindintį jūsų asmenybę.
 • Akį traukiantis skulptūriškas daiktas ar mėgstama vaza gali atrodyti išties puikiai. Kartais nereikia ypatingų dekoracijų, užtenka pastatyti vieną ar keletą mėgstamų vazų – ir vaizdas pasikeičia iškart.
 • Pagalvokite, galbūt turite tokią, kurią norėtumėte matyti dažniau ir puikiai papuoštų kavos staliuką?
 • Štai, pavyzdžiui, vaza AVANCE puikiai atrodo ant kavos staliuko LA QUINTA. Sukuriamas ramus, vienspalvis vaizdas. Išties, kai pastatytas didesnis elementas, ant šio stalelio net nereikia kitų dekoracijų.

Praktiškas patarimas: jei norite išlaikyti vientisą vaizdą, galite derinti staliuko ir pasirinktos dekoracijos spalvas, tonus (kaip pavaizduota nuotraukoje). O jei norite šiek tiek išskirtinesnio rezultato, pastatykite ryškesnį dekoro elementą.

Pamerkite gėlių

Gėlės net niūriausiame kambaryje suteikia gyvybės. Iš tikrųjų nėra nieko geriau, kaip pasimerkti gyvų gėlių – nesvarbu, ar tai didelė puokštė, ar keli žiedeliai – jos visada paskleidžia  pozityvios energijos  ir gali pakelti nuotaiką.

Beje, jei nusprendėte pasimerkti gėlių, nepamirškite kelių patarimų.

 • Gėlėms ilgais kotais rinkitės aukštas vazas, o žemais – žemesnes (ypač, jei vazos skaidraus stiklo).
 • Pasistenkite gėlių spalvą priderinti prie turimų vazų.

Štai, pavyzdžiui, nuotraukoje pavaizduotoje vazoje pamerktos vazos spalvas atitinkančios rožės. Taip derinys tampa harmoningas ir malonus akiai.

Eksponuokite knygas

Ar kada pagalvojote, kad knygos nebūtinai turi būti tvarkingai sudėtos tik tam skirtoje lentynoje? Reikia pastebėti, kad vis dažniau jos naudojamos kaip dekoro elementas. Jos eksponuojamos šalia kitų detalių, pavyzdžiui, sudedamos trys knygos, o ant jų viršaus – daili žvakidė ar mėgstama skulptūrėlė.

Praktiškas patarimas

Reikėtų atminti, kad, norint knygas naudoti kaip puošmeną, derėtų jas atsakingai atsirinkti: tegul jų viršeliai būna vienodos spalvos, puiku, jei pavyks priderinti prie kitų šalia stovėsiančių elementų. Geriausiai, jei knygų viršeliai balti, juodi ar pilki – lengvai priderinamų tonų.

Štai šioje nuotraukoje ant elegantiško staliuko VAUCLAIR  puikiai dera tinkamai parinktos stilingos knygos.

Dekorui tinkančių knygų rasite ČIA.

Išlaikykite skirtingą dekoracijų aukštį

 • Jei mėgstate itin dekoratyvius elementus, kuriuos norėtumėte parodyti, dailiai išdėlioti, tam galite pasirinkti ir kavos staliuką.
 • Vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, – tai, kad dekoratyvios detalės turėtų būti išdėliotos skirtingu aukščiu ar būtų skirtingų dydžių.
 • Tokiu būdu dekoruodami sukursite harmoningesnį, akiai patrauklesnį vaizdą.
 • Tačiau, jei neturite skirtingų aukščių dekoracijų, galite ir eksperimentuoti, pažaisti. Tarkime, jei ir vaza, ir žvakidės vienodo aukščio, tai vazą pastatykite ant trijų knygų – štai ir sukursite norimą įspūdį.
 • Nuotraukoje matote pavyzdį, kaip galima išlaikyti skirtingą dekoracijų aukštį. Ant staliukų komplekto SAX  puikuojasi ir gėlės, ir knygos, ir nuostabus žvakidžių rinkinys LIVIA.

Naudokite padėklus

 • Įvairūs padėklai – sidabro, aukso spalvos ar kitokie – puikiai tinka staleliui dekoruoti. Ypač, jei turite daugiau smulkesnių dekoracijų, kurias norite eksponuoti.
 • Jie iš tikrųjų ir labai praktiškas, ir kartu itin dekoratyvus pasirinkimas, nes ne tik padeda palaikyti vizualinę tvarką ant kavos stalelio, bet ir yra puiki vieta jūsų dekoracijoms laikyti.
 • Ant padėklo gali būti pastatyta ir vaza su gėlėmis, ir žvakidės, ir dekoratyvi statulėlė. Atskirai šie daiktai atrodytų tarsi pabirę, o sudėti tvarkingai kartu kuria kur kas patrauklesnį vaizdą.

Keletas padėklų, tinkančių kaip stalo dekoracija: padėklas SIRENUSE S, padėklas SIRENUSE L, padėklas GIACOMO.

Pastatykite keletą žvakių ar žvakidžių

 • Būkime atviri, žvakės ir žvakidės visada gerai atrodo ant kavos stalelio. Jos sukuria elegancijos, prašmatnumo įspūdį. Be to, kai jos pastatytos ant stalelio jums prieš akis, nereikia sukti galvos, kurgi jos galėtų būti, kai prireiks uždegti.
 • Beje, žvakides galite dėti tiek vienodas, tiek bandyti derinti skirtingas stilistikas. Itin dailiai atrodo daugiau vienodų masyvesnių žvakidžių, tačiau puikiai atrodo ir kelios aukštos.

Keletas žvakių, tinkančių papuošti kavos stalelį: dekoratyvinė žvakidė RUHLMANN, dekoratyvinė žvakidė HARRINGTON (S), dekoratyvinė žvakidė HARRINGTON (L).

Padėkite elegantišką dėžutę

Daugelio namuose tikrai yra dailių dėžučių, kuriose laikomi įvairiausi smulkūs dalykėliai. Neretai tokios dėžutės tūno stalčiuose ar spintelėse – paslėptos nuo aplinkinių akių. Ar pagalvojote, kad galima jas eksponuoti ant kavos stalelio? Kai kurios jų atrodo išties puikiai.

Nuotraukoje matote nuostabią aukso spalvos dėžutę Vivienne, kuri puikiai atrodo ant kavos stalelio. Galite pastebėti, kaip ji dera prie kitų dekoro detalių: žvakidžių, knygų ir, aišku, prie pačio stalo.

Sukurkite harmoningą kompoziciją

Kavos staliuko dekoro komponavimas reiškia, kad kuriate harmoningą kompoziciją. Raktas į tobulumą randamas tada, kai ieškoma elementų, vertų būti ant kavos staliuko ir tokių, kurie atrodytų kaip deranti visuma.

Dekoracijos gali būti panašios spalvos, stiliaus, formos ar tematikos. Kompozicija bus traktuojama kaip vienas vienetas, net jei elementai skirsis. Šioje „Eichholtz“ nuotraukoje matote daiktus, kurie dera tarpusavyje, yra subtilūs.

Yra tiek aukštų, tiek žemesnių dekoracijų, visos dera tarpusavyje savo spalvomis. Šiame interjere pasirinkta šviesi spalvų paletė, skaidrūs vazos ir žvakių paviršiai. O kavos staliukas ROYALTON su savo dekoracijomis įsilieja į visumą, taip sukuriant harmoningą vaizdą.

Derinkite įvairias tekstūras

 • Dekoruojant svetainės kavos staliuką, patartina rinktis skirtingas tekstūras, kad būtų galima išgauti  įdomesnį vaizdą.
 • Derinant, galima sukurti žasimingų ir netikėtų kompozicijų.

Šiame matomame interjere pasirinkta žvakių komplektą komponuoti su samanomis. Taip išgaunamas šiltas, natūralistinis vaizdas.

Kavos staliukas ZINO puikiai dera su šviesių žvakių komplektu. Tokiomis dekoracijomis  staliukas įsilieja į visumą, kuria harmoningą ir vientisą vaizdą.

Dekoruodami, rinkitės nelyginį skaičių

 • Interjero dizaineriai turi vadinamąją trijų detalių taisyklę.  Viskas, kas pateikiama nelyginiais skaičiais (3, 5 ir t. t.), akiai yra patraukliau.
 • Daugelis lentynų, stalelių ir kitų paviršių dailiau atrodys, kai dekoro kompoziciją sudarys nelyginis skaičius objektų. Interjero dekoracijos, pavyzdžiui, lentynose, ant kavos ar konsolinio staliuko kur kas labiau trauks akį, kai bus sugrupuotos po 3, 5. 
 • Štai kodėl neretai komplektuose būna 3 žvakės, ant stalelio dedamos 3 knygos ir pan. Be jokios, abejonės, visada yra išimčių ir kitų niuansų, tačios šios taisyklės laikydamiesi, sukursite dailesnę kavos staliuko kompoziciją.

Šioje nuotraukoje matote sugrupuotas 3 RUHLMANN žvakides.

Jei manote, kad šios žinios jums naudingos arba gali būti naudingos jūsų draugams, labai džiaugsimės, jei paskleisite plačiau:)